Сценограф-і-я

25.05.2017 | 00:40

У середу, 24 травня 2017 року у Галереї сценографії, що на вул. Городоцькій, 36, відбулась зустріч викладачів кафедри театрознавства та акторської майстерності і студентів-театрознавців 1-3 курсів із молодим театральним художником та режисеркою в одній особі – Ольгою Турутею-Прасоловою з Харкова. У просторі щойно сформованої експозиції мисткиня розповіла про свій шлях у професію, про театральне виробництво “зсередини”, про шляхи порозуміння сценографа та режисера у процесі створення цілісного образу вистави. Як спілкуватись з актором, котрий не хоче одягати придуманий художником костюм? Як із п’яти футболок створити намисто, що його на сцені не відрізниш від справжнього? Як виникають “ключі” до майбутніх вистав? Ці та інші секрети щедро відкривала співбесідникам О. Турутя-Прасолова. Такі лекції – найкращий спосіб пізнати світ і людей театру, зрозуміти його закони й правила, парадокси й маленькі хитрощі. Відкриття виставки відбулось того ж дня увечері, тож від 24 травня упродовж трьох тижнів нова експозиція Галереї сценографії запрошує усіх охочих познайомитись із доробком талановитого майстра – сценографа та режисера О. Туруті-Прасолової.

М. Гарбузюк

фото http://m.day.kyiv.ua