Професор Василь Яциняк – лауреат обласної премії у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2016 року!

16.12.2016 | 17:10

Результат пошуку зображень за запитом "яциняк василь ількович"

Вітаємо!!!

Як повідомляє Департамент з питань культури, національностей та релігій та  Прес-служба ЛОДА Лауреатом обласної премії у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2016 року у номінації Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича став завідувач кафедри хорового співу факультету культури і мистецтв, професор Василь Яциняк.

У четвер, 15 грудня 2016 року, у приміщенні Львівської ОДА відбулося підсумкове засідання журі з присудження обласної премії у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. Переможців вже традиційно визначили у 13-ти номінаціях: мистецтвознавство і культурологія; музейна справа; збереження культурної спадщини; поезія; проза; літературознавство, сучасна літературна критика та переклади; журналістика та публіцистика; музичне мистецтво; образотворче мистецтво; декоративно-ужиткове мистецтво; народна творчість; дизайн; архітектура.

Члени журі у складі відомих митців, науковців та керівників обласних організацій, творчих спілок запропонували у наступному році розширити номінації премії. Йдеться про номінації “Скульптура – імені Івана Севери”, “Історія та краєзнавство – імені Івана Крип’якевича”, а також “Фольклористика  та Фотомистецтво”.

За результатами таємного голосування, лауреатами премії 2016 у наступних номінаціях стали:

• Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського:

Бірюльов Юрій – за книги:

– “Львівська скульптура від раннього классицизму до авангардизму (середина XVIII – середина XX ст.)”;

– “Мистецтво львівської сецесії”/друге, змінене видання.

• Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких:

Магунь Марія, Легін Софія, Сиглова Анастасія, Метельський Роман – за створення низки музейних проектів , які популяризують спадщину Михайла Грушевського.

• Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького:

Откович Мирослав – за інновації у реставраційній практиці за останні 3 роки та ряд проектів, які реконструюють давню історію та культуру України.

• Поезія – імені Маркіяна Шашкевича:

Кіс Ольга – за збірку поезій “Числа пророчі. Вибране”.

• Проза  – імені Богдана Лепкого:

Людкевич Марія – за книгу “Ярко і змій Головастик”

• Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка:

Івашків Василь – за літературно-наукове видання “Пантелеймон Куліш”. Повне зібрання творів. Наукові праці. Публіцистика. – Київ: Критика,2015. – Т ІІІ: Записки о Южной Руси: [У 2 кн.].

• Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола:

Болкун Андрій – за цикл публікацій протягом останніх трьох років.

• Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича:

Яциняк Василь – за концертні програми творів українських композиторів.

• Образотворче мистецтво – імені Івана Труша:

Одрехівський Василь – за роботи в галузі скульптури та організацію проектів візуального мистецтва, виконані упродовж 2014-2016 років.

• Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти:

Рудик Ігор – за роботу “Сакрально-декоративний комплекс “Хресна дорога”.

• Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина:

Грегорійчук Зоряна – за роботи виконані у техніці писанкарства.

• Дизайн – імені Олени Кульчицької:

Холодило Наталія – за авторські колекції одягу упродовж 2014-2016 років.

• Архітектура – імені Івана Левинського:

Ярема та Ірина Чурилик – за архітектурні об’єкти виконані упродовж останніх трьох років.

За матеріалами loda.gov.ua  та philharmonia.lviv.ua