Презентація видання “Богдан Антків – лицар галицької сцени”

03.06.2015 | 07:55

29 травня 2015 року у Дзеркальній залі Університету відбулась презентація видання “Богдан Антків – лицар галицької сцени” з нагоди 100-річчя від дня його народження (народився 14.01.1915 року).

Богдан Антків – заслужений артист України, розпочав свою творчу діяльність 1944 року в Чортківському міському театрі імені Івана Франка. У 1948 році – у Тернопільському обласному музично-драматичному театрі імені Т.Шевченка. З 1963 року – Б.Антків працював у Львівському драматичному театрі ім.М.Заньковецької. За час творчої діяльності створив коло 200 сценічних образів, здійснив інсценізації за творами Р.Іваничука, І.Вільде. А також переклав з польської мови п’єси Я.Івашкевича, Г.Запольської. У 1963 році Б.Антків керував Народним ансамблем “Черемош” Львівського університету. Як композитор Б.Антків здійснив ряд обробок українських народних пісень, писав музику до вистав.

Видання до друку підготувала кафедра театрознавства та акторської майстерності на основі матеріалів архіву родини, які ласкаво надала для використання музикознавець, педагог, викладач Львівської музичної школи-інтернату ім.С.Крушельницької, невістка Б.Антківа -Маргарита Антків, а також працівники Державного архіву Тернопільської області (заст.директора Оксана Савчин), а також працівники Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка: засл.артист України Ігор Сачок та завідувач літературної частини театру Ірині Папуші, канд.мистецтвознавства, викладач Тернопільського педагогічного університету ім.В.Гнатюка Людмила Ванюга.

Видання здійснив Видавничий центр Львівського університету за фінансової підтримки подружжя Івана та Ярини Малковичів, а також Благодійного фонду ім.М.Заньковецької.

Презентацію провів завідувач кафедри, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка, народний артист України, професор Б.Козак.

З вітальним словом до учасників презентації звернувся в.о.декана факультету культури і мистецтв Роман Крохмальний.

Зі спогадами про Богдана Анткова виступили Лауреат Національної премії імені Т.Шевченка, Герой України, Почесний доктор Львівського університету,  письменник Роман Іваничук; засл.артист України Ігор Сачок; канд.мистецтвознавства, викладач Тернопільського педагогічного університету ім.В.Гнатюка Людмила Ванюга; випускник Львівського університету, філолог Зеновій Булик; музикознавець, педагог, викладач Львівської музичної школи-інтернату ім.С.Крушельницької, невістка Б.Анткова – Маргарита Антків та внучка Богдана Антківа – Ярина Малкович.   Поділився спогадами і подякував усім присутнім за дбайливе ставлення до пам’яті про  Б.Антківа український поет та видавець Іван Малкович.

Окрасою презентації став музичний виступ юного скрипаля Дарія – правнука Богдана Михайловича Антківа; а також дует бандуристок кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв.

111 112 113 114 115IMG_6098 IMG_6104 IMG_6105 IMG_6107 IMG_6108 IMG_6110 IMG_6113 IMG_6114 IMG_6117