Олександр Плахотнюк про “Тенденції розвитку народного та сучасного хореографічного мистецтва України”

27.02.2018 | 23:46

Звіт

кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри режисури та хореографії Плахотнюка О. А.про участь у Всеукраїнській конференції «Тенденції розвитку народного та сучасного хореографічного мистецтва України»,

25 лютого 2018 року м. Київ

Всеукраїнська конференція «Тенденції розвитку народного та сучасного хореографічного мистецтва України» організована Міністерством культури України та Національно. Хореографічною спілкою України, даний захід відбувся в приміщенні Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського за адресою: м. Київ, бульвар Т. Шевченка, буд. 50-52.

Відкрив конференцію вступним словом – Вантух Мирослав Михайлович, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Національної академії мистецтв України, професор, генеральний директор-художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, голова Національної хореографічної спілки України.

У пленарному засіданні виступили: Цвєткова Лариса Юріївна, професор, декан факультету хореографічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв; Корисько Наталія Михайлівна, заслужений працівник культури України, заступник завідувача кафедри хореографії Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; Бігус Ольга Олегівна, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри сучасної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат мистецтвознавства, професор; Гутник Ірина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри народної та класичної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв; Плахотнюк Олександр Анатоілйвич, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка; Колногузенко Борис Миколайович, народний артист України, академік, почесний громадянин Харківської області, голова Харківського обласного осередку НХСУ; Козинко Лілія Леонідівна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова; Підлипська Аліна Миколаївна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри народної та класичної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв та інші.

На пленарному засіданні мною оголошено наукову доповідь за темою: «Мистецько-культурне значення проведення міжнародного конгресу Танцювальної ради танцю ЮНЕСКО у Львові».

Також для учасників конференції були презентовані наукові видання кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка:

–     Виховний та мистецький вплив сучасного хореографічного мистецтва на розвиток творчих здібностей молоді: тенденції та перспективи розвитку. Методичний посібник / [упоряд. О. Плахотнюк]. – Львів : ЦТДЮГ, 2014. – 121 с.

–     Інформаційно-довідкове видання «Факультет культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка (2004–2014 рр.)» / Н. Бічуя, М. Гарбузюк, Н. Дельчук, О. Козаренко, О. Плахотнюк, Є. Стародинова. – Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2014. – 224 с.

–     Сучасне хореографічне мистецтво: підґрунтя, тенденції, перспективи розвитку : навчально-методичний посібник / [упоряд. О. Плахотнюк]. – Львів : СПОЛОМ, 2016. – 240 с.

–     Кінезіологія танцю та складно-координованих видів спорту : навчально-методичний посібник / [упоряд. О. Плахотнюк]. – Львів : Кафедра режисури та хореографії ЛНУ ім. І. Франка, 2017. – 220 с.

О. А. Плахотнюк

27 лютого 2018 року