Чергове засідання науково-методичного семінару

01.06.2015 | 13:06

26 травня відбулось чергове засідання науково-методичного семінару факультету культури і мистецтв. Із доповіддю “Книжка як міжцисциплінарний дослідницький об’єкт: до 210-ліття від першодруку в Україні перекладу “Гамлета” В. Шекспіра” виступила кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Майя Гарбузюк. У своєму виступі М. Гарбузюк зосередилась на маловідомих фактах з історії книгодрукування в Україіні,  а саме – на діяльності Миньковецької друкарні у володіннях графа Ігнація Сцібора Мархоцького (нині – с. Миньківці Хмельницької обл.), де у 1805 р. вийшов друком перший на території України іншомовний переклад Шекспірового твору – “Гамлет”. Доповідач розкрила історію появи цього видання, що пов’язана із діяльністю польської театральної трупи під орудою львів’янина Я.-Н. Камінського, котрий був і актором, і антрепренером, і автором перекладу. Цікаво було довідатися і про особу, безпосередню причетну до появи цього перекладу – власника Миньковецької держави графа Мархоцького, та його реформаторську діяльність на території своїх володінь. Доповідь супроводжувала презентація, в якій окрім історичних світлин, портретів діячів культури того часу, містилися і сучасні фотографії колишнього маєтку графа Мархоцького у с.,Отроків. Сьогодні – це місце проведення наукових конференцій та фестивалю лазерних шоу “Отроків”. Тож комплекс дослідницьких тем –  історичних, книгознавчих. театрологічних, перекладознавчих, культурологічних – став предметом обговорення учасників семінару, в часі якого прозвучали пропозиції організації спільних міждициплінарних проектів для системного вивчення феномену Миньковецької держави.

ав