Козаренко Олександр Володимирович

Посада: завідувач кафедри філософії мистецтв

Науковий ступінь: доктор мистецтвознавства

Вчене звання: професор

Телефон (робочий): (032) 239-431-7

Курси

Біографія

професор, доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України.

Козаренко Олександр Володимирович

(нар. 24 серпня 1963, м.Коломия) — сучасний український композитор, піаніст, музикознавець, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри філософії мистецтв факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка. Заслужений діяч мистецтв України (2008).

Як композитор працює у жанрах симфонічної, оперної, балетної, хорової, камерно-інструментальної, вокальної та театральної музики. Його твори увійшли до репертуару провідних колективів та виконавців України (ансамбль Київська камерата, Київський саксофоновий квартет, оркестр Віртуози Львова, капела Трембіта та інші), виконувалися в Україні та у багатьох країнах світу, зокрема на міжнародних фестивалях Київ-Музик-Фест (Київ), Контрасти (Львів), Два дні й дві ночі нової музики (Одеса), Дні музики композиторів Кракова (Польща), Мелос-Етос (Словаччина), Дрезденські дні сучасної музики (Німеччина). Як піаніст надає особливу увагу виконанню української музики ХХ–XXI століть, насамперед у складі дуету зі скрипалькою Лідією Шутко.

Особливої ваги надає сакральним жанрам. Переосмислює канонічні сюжети крізь призму почуттів сучасної людини. Трансформує гуцульські фольклорні інтонації та моделі українського бароко, поєднуючи їх з гостро-експресивними засобами сучасної гармонії та оркестру.

Як музикознавець опікується проблемами національної характерності української професійної композиторської творчості.

О. Козаренко співпрацює з багатьма театральними колективами України, багато пише музики для театру (“Орестея”, мелодрама за трагедіями Есхіла для читця і інструментального ансамблю, “П’єро мертвопетлює”, камерна кантата для контратенора та інструментального ансамблю на вірші М. Семенка, “Дон-Жуан з Коломиї”, балет за мотивами творів Л. фон Захера-Мазоха). Його музична мова поєднує авангардові “технології” з фольклорними образами.

Лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), дипломант Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів (1986). Лауреат державних премій України з композиції: ім. Л. Ревуцького (1996), ім. М. Лисенка (2001), Лео Вітошинського (2004). Лауреат Премії ім. Б.М. Лятошинського (2012). Член Національної спілки композиторів України та Асоціації «Нова Музика». Секретар Правління НСКУ(з грудня 2010). Член НТШ.

Розклад

Сторінка розкладу викладачів не знайдена!