Кафедра музичного мистецтва

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

«Молода, але успішна!» Під таким заголовком у місцевій пресі з’явилась інформація про відкриття новоствореної кафедри музичного мистецтва, яке відбулося завдяки особистому піклуванню про розвиток нової спеціальності «Музична педагогіка і виховання» Героя України, професора, ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Олександровича Вакарчука та академіка, професора, Народного артиста України Богдана Миколайовича Козака ( наказ № 2374 від 26 липня 2005 року).

Таким чином здійснилася мрія творчої інтелігенції міста Львова щодо відродження славних традицій підготовки музично-педагогічних кадрів, адже у музично-обдарованої молоді з’явилась можливість здобувати найвищий кваліфікаційний рівень освіти (спеціаліста і магістра) із спеціальності «Музична педагогіка і виховання» та отримувати диплом про закінчення одного з найпрестижніших вишів України – Львівського національного університету імені Івана Франка.

З 1 вересня 2005 року створення кафедри було доручено кандидатові педагогічних наук, доценту Ельвірі Тайнель.

2010_N6_wrs_1052009-2010 н. р. для викладацького та студентського колективу є ювілейним – ми святкували перше 5-ліття. Без перебільшення можна сказати, що попередні роки позначені творчими пошуками, наполегливою працею, здобутками, кафедра має свою історію та дбайливо береже свої традиції.

Слід зазначити, що для створення кафедри були відповідні історичні передумови. 60 років тому, у 1948 році, на базі педучилища №2 Постановою Ради міністрів України було засновано Львівське музично-педагогічне училище, яке на честь увіковічення пам’яті видатного композитора, фольклориста Філарета Колесси було названо його іменем.

Ціла плеяда славних випускників цього самобутнього середнього спеціального навчального закладу, серед яких: лауреат Шевченківської премії, народний артист СРСР і України, головний диригент Київського оперного театру імені Т. Шевченка, професор Київської консерваторії Степан Турчак, лауреат Шевченківської премії і літературно-мистецької премії імені Воробкевича, народний артист України, член-кореспондент АМН України, почесний професор Чернівецького національного університету, художній керівник і головний диригент Буковинського ансамблю пісні і танцю Андрій Кушніренко, лауреати Шевченківської премії, сестри: професор Марія, Даниїла та Ніна Байко, лауреат Шевченківської премії, народний артист України, диригент Національної опери імені Т. Шевченка, член-кореспондент АМУ, член Європейської академії муз. театру Іван Гамкало, народний артист України, головний диригент Донецького оперного театру Тарас Микитка, народний артист України, член-кореспондент Академії наук України, народний артист України, професор, ректор Уманського педагогічного університету Володимир Кузь, народні артисти України Ігор та Оксана Білозіри, Степан П’ятничко і Сергій Магера, заслужені артисти України: Марія Процев’ят, Марія Галій, Галина Гавриш, Марина Хохлогорська, Наталія Романюк, заслужені діячі мистецтв України:  багаторічні керівники хорової капели «Трембіта» Володимир Пекар та Ігор Жук, головний диригент Львівського оперного театру імені Соломії Крушельницької Михайло Дутчак, художній керівник і головний диригент Галицького муніципального хору Василь Яциняк, професор Дрогобицького педагогічного університету  імені Івана Франка Михайло Бурбан, заслужений вчитель України Євген Федоренко, старший науковий працівник Інституту педагогіки і психології Академії педагогічних наук, кандидат педагогічних наук, доцент Олександр Музальов, заслужений працівник культури України Зиновій Демцюх, декан музично-педагогічного факультету Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, професор Степан Дацюк, диригент симфонічного оркестру Львівської філармонії Роман Філіпчук, композитори Віктор Стегайлов, Олександр Албул, Анатолій Шепель, відомі естрадні співаки Павло Табаков, Андріана Рябець, Руслана Лижичко. Всі ці постаті принесли славу та визнання цьому учбовому закладу по всій Україні та за її межами,  а 60-ліття училища було відзначено його випускниками в залі імені Станіслава Людкевича Львівської філармонії у травні 2009 року.

Тисячі випускників Львівського музично-педагогічного училища, що працюють музикантами-педагогами у дошкільних та шкільних закладах освіти з вдячністю згадують роки навчання та високопрофесійних викладачів, що дали їм можливість зробити перші кроки у досягненні високих обріїв музичного мистецтва.

Вершиною розквіту діяльності музпедучилища  можна вважати 80-ті та початок 90-их років. В цей час було збільшено прийом абітурієнтів, кількість студентів, що навчалися одночасно сягала 560, викладацький склад разом з сумісниками нараховувала в 1991 році 263 викладачів і концертмейстерів.

Внаслідок реформування системи освіти, яке проводилося на початку 90-х років, училище у 1996 році було реорганізоване у відділення музичного мистецтва Педагогічного училища №1. Підготовка фахівців відповідного профілю стала проводитися тільки для потреб дошкільних закладів і шкіл України, що значно зменшило прийом абітурієнтів, скоротився викладацький склад, припинили своє існування чоловічий хор і оркестри народних інструментів, з перервами існував мішаний хор.

Новий статус відділення поставив перед колективом викладачів завдання докорінного оновлення змісту освіти та навчально-нормативної бази, переосмислення технологій навчання і виховання, функцій викладача і студента в навчально-виховному процесі, реорганізації структурних підрозділів відділення, перегляду вимог до професійної та виховної діяльності викладачів.

В 2006 році розпочала свою роботу створена на основі відділення кафедра музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Франкового університету, де наші студенти здобули можливість отримати безперервну повну вищу освіту. На кафедрі підтримуються і творчо розвиваються ті традиції, що склалися під час діяльності музичного відділення.

Завдяки підтримці керівництва університету та старанням працівників кафедри успішно долаються труднощі, спрямовується навчання, професійна підготовка студентів відбувається на європейському рівні за навчальними планами – синтезом найкращих світових та вітчизняних здобутків у галузі загальної музичної освіти та виховання. Основним завданням професійного викладацького складу кафедри є  створення осередку, здатного вирішувати музично-педагогічних проблеми в регіоні, маючи для цього необхідний науковий та творчий потенціал.

2005- 2006 навчальний рік ознаменувався ретельною підготовкою до першого набору студентів на І курс та випускників музичного відділення Педагогічного коледжу (ОКР «Бакалавр») на V курс (ОКР «Спеціаліст»).

Завідувач кафедри Ельвіра Тайнель та лаборант Зоряна Жигаль не шкодуючи сил та часу створили навчальні плани, вивчивши всі вимоги, а також зарубіжний та вітчизняний досвід  підготовки спеціалістів з галузі загальної музичної педагогіки. Було підготовлено матеріали для ліцензування ОКР «Спеціаліст». Після отримання ліцензії у серпні 2006 року, після проведеної профорієнтаційної роботи розпочався набір перших 22 студентів для навчання на І курсі. Ними стали: Гук С., Добош Н., Дорош Г., Кухар О., Лавренюк Н., Лев’юк Ю., Лесів Х., Луцко М., Файштегер В., Юрчишин М., Боровик М., Гірняк В.,Черник Ю., Єфремова А., Корнелюк Х., Грицко О., Заремба М., Іванська І., Муц В., Сало М., Підцерковна Г., Перетятко М.

У 2006 – 2007 навчальному році на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв вже навчались студенти І, V курсів (по 22, 10 студентів відповідно). Наставником та керівником хорового класу І курсу було призначено досвідченого хормейстера та педагога Михайла Телюка, який активно включився в навчально-виховний процес, виконуючи паралельно обов’язки заступника декана з виховної роботи.

В кінці 2006 – 2007 навчального року кафедра підготувала необхідну документацію та успішно провела акредитацію освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст». Головою акредитаційної комісії МОН України було призначено доктора педагогічних наук, професора факультету мистецтв Українського національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, відомого в Україні науковця в галузі музичної педагогіки Г.М. Падалку. Звіт художніх колективів кафедри в Львівській філармонії дозволив зробити висновок про успішну наукову та навчальну роботу та можливість акредитувати ОКР «Спеціаліст» кафедри музичного мистецтва.

Щодо професорсько-викладацького складу, що забезпечує навчальний процес, то слід відзначити, що кафедра об’єднала в єдиний колектив як викладачів музичного відділення Педагогічного коледжу так і викладачів Львівської державної консерваторії (сьогодні Музична академія) імені М. Лисенка, а також викладачів інших вишів регіону (всього 48 чоловік). Очолити державну екзаменаційну комісію в кінці першого 2006 – 2007 навчального року було запрошено проректора з наукової роботи Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, професора, лауреата державної Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв В.Є. Камінського, який дав високу оцінку рівню підготовки перших випускників кафедри із спеціальності «Музична педагогіка і виховання».

16 студентів V курсу стали першими випускниками кафедри, що маємо надію якісно готуватимуть учнів до сприйняття духовних скарбів національної музичної культури, розвиватимуть музичні здібності школярів,  використовуючи найбільш ефективні методи, що існують в Європі та мають коріння в Україні.

В 2007 – 2008 навчальному році на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв навчались вже студенти І, ІІ,V курсів (17, 19, 10 студентів відповідно). Кафедра призначила Оксану Мельничук наставником І курсу та керівником хорового класу. Викладач ретельно ознайомившись із якісним складом студентів створила згуртований хоровий колектив із своєрідним репертуаром та активною громадською думкою. У 2009 – 2010 навчальному році до курсу приєдналося 9 студентів напряму «Етномузикологія», які влились у хоровий колектив, доповнивши його розпочали опановувати складну професію музиканта-педагога.

2008 – 2009 навчальний рік став завершаючим щодо роботи музичного відділення Педагогічного коледжу, а на кафедрі вже навчались студенти І, ІІ, ІІІ курсів та V курсів (майбутні «Спеціалісти»): Войціховська М., Глушко А., Кліщун І., Коржова Н., Куземський Р., Мосій Б., Нагайський Р., Скалозубов Г., Шило І., Штурмак І. та перший випуск магістрів: Балко М., Дробіт С., Ромах Н., Слєсарева Л., Степанович Ю.

В вересні студенти І курсу (16 чол.) розпочали навчання, наставником цієї групи було призначено Юрія Антківа, який очолив жіночий склад хорового класу. Концертмейстером цього хору стала Єлизавета Нікітіна. У 2008 році до цього курсу долучилися 11 студентів напряму «Етномузикологія».

Перший випуск магістрів (5 студентів) у червні 2009 року став величним святом хорової музики, адже відкритий для слухачів концерт-іспит залишив гарні враження не тільки у членів ДЕКу, а й у керівництва університету, яке своєю присутністю довело, що діяльність кафедри музичного мистецтва привертає пильну увагу щодо якості підготовки майбутніх спеціалістів.

У 2009 – 2010 навчальному році на кафедрі навчається вже повний склад студентів – І, ІІ, ІІІ, ІV курсів, спеціалістів (10 студентів), магістрів (10 студентів).

Перший курс у кількості 23 студентів розпочав навчання під керівництвом молодого наставника Байцар А.Р., яка швидко і по діловому об’єднала їх у дружній колектив, який в грудні виступив вперше на традиційному академконцертів хорових класів кафедри музичного мистецтва та успішно виконав програму присвячену зимовим святам.

На V курс (ОКР «Спеціаліст») у 2009 – 2010 н.р. було прийнято 10 студентів. Хоровий клас очолила викладач Білоус О.І., концертмейстер  Заячківська З.Р. 10 магістрів прийнято для навчання за різними спеціальностями – 1 піаніст (Скалозубов Г.), 4 вокалісти (Скрипець В., Войціховська М., Глушко А., Штурмак І.) і 5 диригентів (Кліщун І., Коржова Н., Мосій Б., Нагайський Р., Шило І.).

Співробітники

завідувачТАЙНЕЛЬ Ельвіра Золтанівназавідувач
професорБАЗИЛИКУТ Богдан Омеляновичпрофесор
професорКИЯНОВСЬКА Любов Олександрівнапрофесор
доцентВЕЛИЧКО Оксана Богданівнадоцент
доцентДУДАР Василь Вікторовичдоцент
доцентЖИГАЛЬ Зоряна Михайлівнадоцент
доцентКОРОЛЬ Оксана Миколаївнадоцент
доцентКОСОПУД Богдан Йосиповичдоцент
старший викладачБЕНЬ Галина Любомирівнастарший викладач
старший викладачКАЙСІН Валерій Вікторовичстарший викладач
старший викладачЮЗЮК Наталія Федорівнастарший викладач
асистентБАЗІВ Євгенія Євстахівнаасистент
асистентБЕРЕГУЛЯК Людмила Іванівнаасистент
асистентБІЛЯЧ Юлія Володимирівнаасистент
асистентБОНДАРЕЦЬ Олена Іванівнаасистент
асистентВАЩИШИН Світлана Іванівнаасистент
асистентГОЛУБЕЙКО Наталя Миколаївнаасистент
асистентГОНЧАРИК Марія Михайлівнаасистент
асистентГРЕЧУХ Людмила Зіновіївнаасистент
асистентГРИБ Ольга Андріївнаасистент
асистентДИКА Галина Василівнаасистент
асистентДОВГАЛЬ Олег Олексійовичасистент
асистентЗАЯЧКІВСЬКА Зоряна Романівнаасистент
асистентКОНЮХ Марта Андріанівнаасистент
асистентКУКУЛ Оксана Миколаївнаасистент
асистентКУНТА Олександра Петрівнаасистент
асистентМАКОВЕЦЬКА Ірина Георгіївнаасистент
асистентПАНОВА Оксана Єжівнаасистент
асистентРУДЬ Марина Василівнаасистент
асистентСИДОРЕЦЬ Тетяна Володимирівнаасистент
асистентСКАЛОЗУБОВ Григорій Станіславовичасистент
асистентСКРИПЧЕНКО- КАРПІНСЬКА Євгенія Ігорівнаасистент
асистентСОЛАНСЬКИЙ Степан Степановичасистент
асистентШВЕЦОВА Марта Михайлівнаасистент
асистентШЕПЕЛЬ Анатолій Євгеновичасистент
старший лаборантКЛАПІНСЬКА Василія Богданівнастарший лаборант
старший лаборантНАЗАРЧУК Христина Анатоліївнастарший лаборант

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Творчий залік для абітурієнтів спеціальності «Середня освіта (музичне мистецтво)» проводять у терміни відповідно до Правил прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка у 2018 р., з лютого по липень місяць, кожного останнього четверга місяця о 14:00  год., за адресою вул.. Валова 18, кафедра музичного мистецтва.
Творчий залік з музики для вступників на спеціальність «Музичне мистецтво» рівня «Бакалавр» проводиться у формі прослуховування, яке складається з виконання програми з основного музичного інструменту (фортепіано, баян, акордеон, скрипка, бандура, гітара – на вибір абітурієнта), постановки голосу (сольного співу), та співбесіди з музично-теоретичних дисциплін.

«Народно-інструментальне мистецтво на зламі XX – XXI століть»

02.08.2019 | 11:08

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас до участі у XІІІ-й міжнародній науково-практичній конференції «Народно-інструментальне мистецтво на зламі XX – XXI століть» яка відбудеться 29 листопада 2019 у Інституті музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. За історію конференції у ній взяли участь сотні учасників із України, Білорусії, Казахстану, Росії, Молдови, Польщі, Литви, Латвії, Хорватії, США. За підсумками конференції систематично друкуються збірники матеріалів та тез. Друзі, чекаємо на Ваші нові наукові пошуки які ми з радістю висвітлимо на сторінках збірника «Народно-інструментальне...

Читати »

Про участь студентського хору у ІІ фестивалі молодіжних хорів “спільНОТА”

18.06.2019 | 08:22

“Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, як намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо” – ці слова Блаженнішого Любомира Гузара стали епіграфом ІІ фестивалю молодіжних хорів “спільНОТА”, який відбувся 17 червня 2019 року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа УГКЦ.
Цьогоріч участь у цьому фестивалі мали за честь взяти й ми – хор студентів І та ІІ курсів кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.
Щиро дякуємо всім організаторам та учасникам за неймовірну...

Читати »

Запрошення відвідати зустріч з фіто-, ароматерапевтом – клініцистом Людмилою Стешенко

03.02.2019 | 19:54

Кафедра музичного мистецтва
запрошує відвідати зустріч
з   фіто-, ароматерапевтом – клініцистом
Людмилою Стешенко
на тему:
“Ароматерапія в допомогу при творчому вигоранні. Зняття стресу за допомогою ароматів ефірних олій, розкриття творчого потенціалу, нових горизонтів продуктивної та щасливої життєдіяльності.”
 четвер 7 лютого 2019 р.
о 13:00
Вул.Валова, 18. Актова зала ім. А. Кос-Анатольського

Довідка:
Людмила Стешенко  – ароматерапевт, клініцист.
Працює в напрямках: Діагностика конституції людини. Старовинні методики профілактики,оздоровлення, омолодження організму. Дієтолог. Дослідник. Консультант. Лектор.
Анонс: Вивчення Старовинної Класичної Медицини з застосування її методик...

Читати »

Студенти кафедри музичного мистецтва взяли участь у всеукраїнському конкурсі солістів-вокалістів імені Оксани Петрусенко

18.05.2017 | 23:43

Пропонуємо до Вашої уваги виступ студентів факультету культури і мистецтв Юлії Єлькіної та Миколи Миговича на всеукраїнському конкурсі солістів-вокалістів імені Оксани Петрусенко у місті Херсон 05-06 травня 2017 року. Клас вокалу народного артиста України, професора Богдана Базиликута.   Концертмейстер – Григорій Скалозубов.

 

 
 

Читати »